Je mať tretie dieťa dobrý nápad?

Ďakujeme Matke Oakland Matke a neziskovej výkonnej riaditeľke Chantal Laurie nižšie pre tento príspevok hosťa. Pred niekoľkými rokmi sme sa stretli prostredníctvom našej spoločnej opatrovateľky. Keď mi poslala tento príspevok a bol som z toho tak nadšený, napísal som na Facebooku, že sa mi páči, keď nám ľudia posielajú vynikajúci príspevok len preto, že majú čo povedať a potrebujú miesto na to. Niektorí čitatelia si mysleli, že som sarkastický. Nebol som. Skutočne som rád, že sa môžem podeliť o vaše písanie. Vieš, pokiaľ je to celkom dobré.

Som si istý, že mať tretie dieťa je dobrý nápad. A som tehotná sedem mesiacov. S mojím tretím dieťaťom.

Môj manžel je tiež 70% istý, ale 30% neistota ho neposiela do chvosta. Oslovuje jeho: „Zistíme to. Aké je skóre Niner? “ Mentalita, ktorá pokúša moje nadmerné myslenie a vedie ma batty.

Prvý a druhý to nebola otázka. Chcel som potešenie a zármutok z toho, že som trochu zdvihol a chcel, aby náš prvý mal súrodenec. Otehotnenie nebolo ľahké, ale bolo to jednoznačné rozhodnutie.

S treťou to bolo inak. Chcel som nejaký test indikátora typu Myers-Briggs s 25 otázkami, aby som odhalil môj „typ“ a povedal mi, čo mám robiť:

„Ceníte si zábavu, dobrodružstvo a výzvu a máte oveľa viac lásky. rozhodnite sa pre to. “

“Váš vek, potreba objednávky, vydanie financií a investície do vašej profesie, tvrdia, že dva sú dosť.”

Bez lopty Magic 8 sme urobili to, čo robia všetci zodpovední, vysoko vzdelaní dospelí: hrali to rýchlo a uvoľnené a nechali ju na niektorých identifikovaných spermiách, aby sme sa rozhodli pre nás.

Stále si neistí, že je to dobrý nápad.

Mať tretinu sa zdá byť nepraktické. Potom, čo je dodatočná šnúrka zviazaná a občerstvenie je zabalené, bude trvať 20 minút navyše, kým sa dostane z domu kedykoľvek. Budeme neustále neskoro na všetko. A žijeme v oblasti San Francisco Bay, ktorá je neúmerne drahá; Som pochybný, že môžeme ponúknuť tri deti tak, ako chceme.

Vyzerá to tiež nadmerné. Sme „Duggarova rodina Západu“, keď spochybňujeme prevládajúcu ideológiu našej rovesníckej skupiny: dva a cez? Máme dve zdravé deti a kuriózne zriadené mladého chlapca a dievča, prečo pokúšať osud v závislosti od mojich vajíčok „pokročilého veku matky“?

Tretia oneskorenie našich snov. Ciele cestovania do zahraničia v blízkej budúcnosti sa pri predstavovaní novonarodeného prírastku potlačia. Zdriemnutie Times kŕče štýl túry na Machu Picchu alebo výlet do Hondurasu do Hondurasu. A začatie hodín od začiatku znamená, že platenie za oveľa viac rokov starostlivosti o deti a predškolských, skutočných peňazí, ktoré sa nikdy nesmievajú smerom k tomu, aby sa tento kuchynský model.

Je tu kus identity. Zdá sa, že tretina naznačuje, že som oveľa viac „mama“ ako „profesionálna“. Myslím na to, že som tak prehltol v súhlase a materské mlieko, že zabudnem, ako kódovať prechod z jazyka „Sweet PEA“ na „Čo je dial-in pre konferenčnú linku?“ A obávam sa, že kolegovia predpovedajú, že budem zmierniť akékoľvek zdanie ambícií, ktoré dokážem zhromaždiť, keď nebudem spánok zbavený spánku. Mám to, čo by som mal odolať podľahnutiu jemným očakávaniam?

Poznám seba alebo svojho manžela po tretine? Moje dieťa a dcéra ma unapologeticky zmenili z C na šálku A. Budú tretí zarážať moje prsia do mojej hrudnej dutiny? S ďalšou práčovňou na zloženie a kňučanie vydržať, budem nepretržite na emocionálnom pokraji? Vzhľadom na zložitosť zorganizovania životov troch, vizualizujem len zriedka, keď vidím môjho manžela v priebehu nasledujúcich 15 rokov, s výnimkou High Five, zatiaľ čo vezmem dva na futbal a jeden vezme na narodeninovú oslavu. Môže naše manželstvo vydržať zodpovednosť iného dieťaťa?

Potom je tu určite 70%.

Keď sa pozriem na rodinné obrázky (dva, kde všetci nejasne hľadia na fotoaparát), zaujímalo by ma, či som v tejto scéne späť na budúcu scénu, keď ľudia z fotografie pomaly miznú. Je to, akoby sa predpokladalo, že na tomto obrázku sa objaví ďalšie dieťa, na mojom lone, prináša oveľa viac potešenia a chaosu.

Keď som na verejnosti, hľadám päť rodín. Cítim počiatočnú úľavu, keď vidím, že opustili dom úplne oblečené a zdanlivo kúpané a potom sa cítim závisť. Chcem, aby som vytvoril romantizovaný, hlučný večere vďakyvzdania, kde moje deti hovoria nad sebou a spomínajú na traumatizáciu rodinných spomienok so smiechom a náznakom vďačnosti.

Mám tiež túto nádejnú víziu, že môžem byť matkou troch a ambicióznym profesionálom. Rešpektujem ženy vo svojom odbore, ktoré vyskočili (alebo možno spadli) do chaosu troch a zdanlivo prosperovali vo svojej kariére. Uisťujú ma, že nebudem zostúpiť do nejakého telocvične, zamrznutá priepasť, keď sme s manželom a ja prevyšovali. “Mám to,” presvedčil som sa, keď sa vydávam do ich nepolapiteľného tímu.

A uvedomujem si, že zatiaľ čo na mojom povolaní pre mňa záleží, „priepasť“, na ktorú súdivo odkazujem, je miesto, kde tvrdím pozoruhodnú radosť. Milujem dobrú hudbu spolu triedu a som hrdý na tie baseballové koláčiky, ktoré som pečil a ľadovoNa druhé narodeniny môjho syna. Vypadnem, nechaj to ísť a radiť sa v šancu vysvetliť, svojmu štvorročnému, čo texty naznačujú, keď si budujem jej feministickú identitu. Zapojenie sa do zmysluplného a svetského mi dáva účel.

A chcem znásobiť zábavu a lásku. Keď sa moje deti navzájom rozbijú pri jedálenskom stole, chcem, aby sa tretina podelila o potešenie. Keď iniciujeme spontánnu rodinnú tanečnú párty na Jackson 5, chcem, aby iná predviedla svoje pohyby. A keď moje dieťa chytí moje líce a kričí: „Milujem ťa, mama,“ som pripravený plodiť až do konca času.

V mojich najtemnejších chvíľach chcem tretinu, pretože sa obávam, že stratím dieťa. Iracionálnym spôsobom sa tretina cíti ako poistná zmluva. Je to ďalšia vrstva ochrany nad mojím srdcom. Ak sa stane nepredstaviteľné, budem mať dve zostávajúce deti, ktoré by naplnili dom dostatočným hlukom a láskou, aby sa život stal znesiteľným.

Dôvody 70% sa zdajú byť menej racionálne. Sú oveľa viac emócií a čreva a podľa mňa znejú súčasne presvedčivo a nezodpovedné.

Preto som sa opýtal, „bolo to naplánované?“ Zdá sa, že sa ma pýtajú: „Je to chcelo?“ Je mätúce, že to bolo trochu naplánované a samozrejme hľadané. A na otázku: „Si nadšený?“ Odpovedám: „Myslím, že áno.“

Pri odkazovaní na moje nenarodené dieťa sa cítia chýbajúce. Ale sú úprimní. Okrem predvídavého potešenia mám aj úzkosť a obavy. Chcem cítiť tieto problémy bez toho, aby som si myslel, že som hrozná matka. A chcem ubezpečenie, že keď príde moje dieťa, budem vedieť, že mať tretinu môže byť iba 70% dobrý nápad, stojí za to 100%.

Vďaka, Chantal, za to, že ste sa s nami podelili o tento diel.

Súvisiace: Mal by som mať dieťa? A mal by som mať druhé dieťa?

Leave a Reply

Your email address will not be published.